Oczyszczacze powietrza

Co warto wiedzieć o oczyszczaczach

 • Oczyszczacze powietrza DAIKIN przy minimalnym poziomie hałasu i wysokiej efektywności energetycznej dzięki wieloetapowej filtracji, usuwają z powietrza cząstki stałe (np. kurzu, pyłu pochodzącego ze smogu).
 • Rozkładają  szkodliwe substancje chemiczne, takie jak tlenki azotu, amoniak, węglowodory, alergeny, wirusy i bakterie. 
 • Świetnie poradzą sobie także z usunięciem nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń –  dymu papierosowy, zapachu smażonych frytek i innych.

To wszystko możliwe jest dzięki starannie zaprojektowanym filtrom umieszczonym w naszych oczyszczaczach.

 • Filtr wstępny – mechanicznie zatrzymuje kurz.
 • Filtr elektrostatyczny – dalszy etap usuwania cząstek stałych (pyłów).
 • Fotokatalityczny filtr tytanowo-apatytowy (niebieska część wymiennego filtra harmonijkowego)  – zatrzymuje wirusy i rozkłada niektóre zapachy.
 • Katalizator neutralizujący nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje,takie jak formaldehyd. Filtr ten jest regenerowany przez ciągłe działanie flashstreamer’a, który  generuje wyładowania elektryczne, powodujące rozkład bakterii, alergenów i szkodliwych substancji chemicznych.

Certyfikaty, które uzyskały oczyszczacze powietrza Daikin

 • Atesty Polskiego Państwowego Zakładu Higieny,
 • Certyfikat TUV NORD- „odpowiednie dla ludzi z alergią”,
 • Certyfikat British Allergy Foundation
 • Deklaracja zgodności CE, zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania.

Jak działa oczyszczacz powietrza do domu?

Oczyszczacz przefiltrowuje powietrze w pomieszczeniu. Cały proces polega na zasysaniu powietrza, a następnie odfiltrowywaniu z niego zanieczyszczeń, czyli przepuszczaniu go przez zespolone lub oddzielone od siebie elementy filtracyjne. Proces filtrowania wspiera dodatkowo technologia Streamer.

Czym jest technologia Streamer? Czy oczyszczacz powietrza jest odpowiedni m.in. dla alergików?

Streamer to rodzaj wyładowań plazmowych. Dzięki nim generowane są elektrony, które z dużą prędkością  zderzają się z cząsteczkami tlenu i azotu, powodując ich aktywację i zdolność do oksydacyjnego rozkładu bakterii, grzybów czy alergenów. Strumień wyładowania doprowadza do rozkładu białek, które następnie są utleniane. Samo wyładowanie jest neutralne dla ludzkiego zdrowia – po wykonanej pracy szkodliwe cząsteczki przekształcanesą w azot, tlen i wodę.

Według Światowej Organizacji Zdrowia pyły zawieszone PM 2,5 i PM 10 są jednymi z najniebezpieczniejszych dla zdrowia układu oddechowego. Alergie i astma stały się powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi. Mimo podjętych działań atmosfera ziemska nie zostanie oczyszczona z dnia na dzień. Astmatykom i alergikom pozostaje szukać wytchnienia we własnych domach.

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

„Im mniej przebywamy w zanieczyszczonym środowisku, tym lepiej” to fragment klarownej rekomendacji WHO. Dlatego posiadanie w domu  oczyszczacza powietrza to zawsze dobry pomysł. Nawet gdy przebywa się tam zaledwie kilka godzin w ciągu dnia,warto zapewnić wytchnienie układowi oddechowemu, chociażby tylko podczas snu. Jest to gwarancja lepszej jakości wypoczynku i mniejszej ilości infekcji.

Za marką stoi jakość i gwarancja

W zestawie z oczyszczaczem powietrza MC70L znajduje się 5 filtrów, które mogą zapewnić urządzeniu funkcjonalność na 10 lat. Daikin jest pewny niezawodności oferowanych przez siebie urządzeń dlatego gwarancja producenta opiewa aż na 3 lata – pod warunkiem zakupu u autoryzowanego dystrybutora.

Dbałość o detale i doskonałość widać tu nie tylko w zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Cicha praca i jedyne 16 dB., 7 W. energooszczędności oraz regulacja przepływu czy zabezpieczenie przed dziećmi pokazują, że produkt jest tworzony z myślą o ludziach i dla ludzi.