Rozwiązania wentylacyjne

Wentylacja. Wszyscy potrzebujemy czystego powietrza.

Daikin oferuje wiele różnych rozwiązań układów wentylacji – od małych systemów z odzyskiem ciepła, po profesjonalne centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne, które zapewniają świeże, zdrowe, powietrze oraz komfortowe warunki w każdym rodzaju pomieszczenia.  

Powietrze, którym oddychasz

Rozwiązania DAIKIN przeznaczone są do uzdatniania powietrza wewnątrz, obsłużą każde pomieszczenie i zapewnią najwyższą jakość i czystość powietrza, którym oddychamy. Oferujemy urządzenia do pracy miejscowej obsługujące jedno pomieszczenie, jakim są oczyszczacze powietrza oraz rozwiązania centralne do obsługi mniejszych, średnich lub dużych obiektów mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych.

 • Małe oczyszczacze powietrza MCK55W z nawilżaczem oraz technologią Flash Streamer, która dezaktywuje wirusy i bakterie, w tym 99,9% wirusa SARS-CoV-2, 
 • Większe komercyjne i przenośne oczyszczacze powietrza Astro Pure 2000, które jest całkowicie samodzielnym, przenośnym urządzeniem do recyrkulacji powietrza. Jest przeznaczone do obszarów, które wymagają dodatkowego, wysokowydajnego filtrowania wszelkich zanieczyszczeń, w tym wirusów. Swoje zastosowanie znajdzie w takich obiektach jak: biura, sklepy i centra handlowe, szkoły oraz budynki opieki zdrowotnej.

Dbamy o klimat – lokalnie i globalnie

Dbamy o klimat nie tylko w odniesieniu do budynków, ale także o klimat w znaczeniu globalnym, o czym świadczą m.in. wprowadzone w tym roku do naszej oferty urządzenia Rooftop z serii UATYA na czynnik R-32. Charakteryzuje się on potencjalnym wpływem na globalne ocieplenie mniejszym aż o 68% w stosunku do czynnika R-410, dzięki czemu nasze urządzenia zdecydowanie wyprzedzają aktualne wymagania prawne związane z wycofywaniem fluorowanych gazów cieplarnianych. Są to kompaktowe rozwiązania Plug&Play, które zapewnią nie tylko odpowiednią wentylację i najwyższą jakość powietrza dzięki szerokiemu wyborowi filtrów, ale również odpowiednie warunki dopasowane do każdego zastosowania. Rooftopy UATAY są bowiem w stanie kontrolować nie tylko temperaturę powietrza, ale również poziom wilgotności w budynku

Jeszcze więcej korzyści

Daikin posiada szerokie portfolio central wentylacyjnych z certyfikatem Eurovent. Dzięki zastosowaniu central z serii Modular dostępnych z wymiennikiem obrotowym lub przeciwprądowym, klient otrzymuje szereg dodatkowych wartości. Ze względu na wykorzystanie urządzenia Plug&Play z gotową i w pełni okablowaną automatyką, znacząco skraca się zarówno czas i nakład pracy potrzebny do wykonania instalacji jak również koszty inwestycyjne

Rozwiązania dla najbardziej wymagających

Alternatywną propozycją w przypadku central wentylacyjnych są w pełni konfigurowalne centrale z serii Professional. Są to centrale, które dostosowujemy do najbardziej niestandardowych warunków.  

Sprawdź nowe rozwiązania Daikin

W ostatnim roku, biorąc pod uwagę wymagania klientów, wprowadziliśmy szereg nowych rozwiązań. Centrale możemy wyposażyć m.in.  

 • W ostatnim roku, biorąc pod uwagę wymagania klientów, wprowadziliśmy szereg nowych rozwiązań. Centrale możemy wyposażyć m.in. 
 • filtry HEPA
 • lampę UV 
 • czy przeciwprądowe wymienniki ciepła ze specjalną powłoką antybakteryjną,

dzięki czemu nasze centrale spełnią nawet najbardziej rygorystyczne wymagania i znajdą swoje zastosowanie nie tylko w obiektach komercyjnych jak biura, szkoły czy sklepy ale także w obiektach opieki zdrowotnej, przemyśle spożywczym, farmacji, produkcji elektroniki i wielu innych. 

Lepsza jakość życia

Człowiek przeciętnie spędza nawet 90% swojego czasu w budynkach, dlatego wprowadziliśmy rozwiązanie, które w połączeniu z szeroką ofertą urządzeń Daikin pozwala mieć realny wpływ na otoczenie, w którym przebywamy. Chcemy dbać o jakość powietrza i jak najlepszy klimat w budynkach klientów, dlatego wprowadziliśmy do oferty czujnik monitorujący jakość powietrza w budynku. Czujnik ten pozwala na stały monitoring i dokładny audyt takich parametrów jak:

 • stężenie CO2
 • temperatura
 • ciśnienie
 • wilgotność
 • hałas
 • oświetlenie
 • zanieczyszczenie 
 • oraz ilość lotnych związków organicznych

AstroPure czyli samodzielny system oczyszczania powietrza

Postaw na wydajne rozwiązania filtrujące do przestrzeni, w których niezbędne jest dodatkowe, wysokowydajne oczyszczanie. 

AstroPure jest całkowicie samodzielnym, wolnostojącym urządzeniem do recyrkulacji powietrza, przeznaczonym do obszarów, w których wymagana jest dodatkowe, wysokowydajne filtrowanie wszelkich zanieczyszczeń, w tym wirusów.

 • Może być również używany jako urządzenie do wytwarzania podciśnienia
 • Łączy w sobie najnowocześniejszą filtrację HEPA z opcjonalnie dostępnym promieniowaniem bakteriobójczym UV (UVGI), tworząc kompletne rozwiązania w zakresie czystego powietrza, spełniające wszystkie stosowne wytyczne, takie jak VDI 6022.
 • Dzięki izolowanej, dwuściennej konstrukcji, zapewniającej cichą pracę, idealnie nadaje się do zastosowań wewnętrznych, np. w biurach, szkołach, placówkach służby zdrowia czy hotelowych lobby.
 • Przy odpowiednim zabezpieczeniu możliwe jest również zastosowanie na zewnątrz z podłączeniem do kanału.

Wraz z możliwością stosowania różnych kombinacji filtrów i różnorodnych funkcji opcjonalnych, AstroPure zapewnia najwyższą elastyczność, umożliwiającą spełnienie wszelkich wymagań klientów w miejscu użytkowania. 

Konstrukcja Plug & Play

Aby umożliwić ekonomiczną i łatwą instalację, system AstroPure został zaprojektowany jako urządzenie typu Plug & Play, dzięki czemu nie wymaga żadnych modyfikacji na miejscu. Wystarczy zainstalować wybrane filtry powietrza i zutylizować je, gdy utracą skuteczność.

Prosta konserwacja

Konserwacja urządzenia jest równie łatwa jak sama instalacja. Konstrukcja z wysuwaną tacką zapewnia łatwy dostęp do wentylatora i możliwość jego serwisowania. Łatwo dostępna tablica przyrządów zapewnia dobry dostęp, ułatwia serwisowanie wskaźników i regulatora prędkości.

Poznaj właściwości i korzyści urządzenia AstroPure

 • Odpowiednie do użytku w pomieszczeniach lub zadaszonych instalacji zewnętrznych.
 • Połączenie filtrów HEPA i opcjonalnie dostępnego promieniowania bakteriobójczego UV (UVGI).
 • Zaprojektowane z wewnętrznym wentylatorem o zmiennej prędkości (elektrycznym) i szeregiem filtrów, co umożliwia spełnienie wszelkich wymagań w konkretnych zastosowaniach.
 • Izolowana konstrukcja o podwójnych ściankach zapewnia cichą pracę.
 • Łatwa instalacja, obsługa i konserwacja w całkowicie autonomicznym systemie.
 • Konstrukcja z wysuwaną tacką zapewnia łatwy dostęp i możliwość serwisowania filtrów.
 • Zgodność z CE, projekt zgodny z VDI 6022.